MicroStrategy Buys More Bitcoin, Hong Kong Eyes Digital Yuan + więcej wiadomości

Pobierz swój codzienny, bite-size trawienie kryptoasset i blockchain związanych z wiadomości – badając historie lecące pod radarem dzisiejszych krypto wiadomości.

Wiadomości inwestycyjne

  • Dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, powiedział, że jego firma kupiła kolejne BTC 2.574 bitcoins za 50 mln USD w gotówce, po średniej cenie około 19.427 USD za BTC. Po tym trzecim zakupie Bitcoin Rush, spółka podała, że jest właścicielem około 40.824 BTC.
  • Vertical Ventures poinformowało, że otrzymało wstępną zgodę na kontynuowanie obrotu akcjami spółki na Nasdaq First North Growth Market po przejęciu Arcane Crypto. Pierwszy dzień obrotu akcjami pod nową nazwą, Arcane Crypto AB, jest szacowany na połowę stycznia 2021 roku.
  • Union Bank of the Philippines (UnionBank), in partnership with Standard Chartered Bank, said it completed a proof of concept for the issuance of a retail bond on a digital platform leveraging blockchain technology for bond tokenization. 3 i 5,25-letnia dwutranszowa emisja obligacji o łącznej wartości 9 mld PHP (187 mln USD) przeprowadzona przez UnionBank została odzwierciedlona na platformie współtworzonej przez UnionBank i SC Ventures, ramię innowacji i przedsięwzięć firmy Standard Chartered.

CBDCs Wiadomości

  • Cyfrowy juan ma opuścić Chiny kontynentalne po raz pierwszy w ramach pilotażowych transakcji handlowych, po tym jak centralny bank Hongkongu, urząd monetarny Hongkongu (HKMA) zgodził się na dalszą współpracę z prowadzonym przez Pekin People’s Bank of China (PBoC) nad testami cyfrowymi RMB. W oficjalnym komunikacie szef HKMA, Eddie Yue, stwierdził, że cyfrowy RMB może być wykorzystywany do dokonywania płatności transgranicznych w ramach testów, pisząc, że żeton „z pewnością będzie oferował dodatkową opcję płatności dla tych w Hongkongu i na kontynencie, którzy muszą dokonywać“ transakcji transgranicznych.
  • Chiński detaliczny gigant internetowy JD.com z oddziału w Suzhou dodał cyfrową opcję płatności w juanach przed drugą, prowadzoną przez PBoC, elektroniczną wypłatą w RMB. Dzięki przeniesieniu się do JD.com, odbiorcy cyfrowego juana będą mogli po raz pierwszy skorzystać z rozdawnictwa online. Cyfrowa waluta o wartości około 1,52 mln USD zostanie rozdana w „szczęśliwych“ czerwonych kopertach, a 50 000 mieszkańców Suzhou otrzyma prezenty w promocyjnym, ogólnomiejskim losowaniu.

Wiadomości regulaminowe

  • Jak wynika z odczytu rzecznika skarbu w sprawie dyskusji sekretarza Stevena Mnuchina z ministrami finansów i prezesami banków centralnych G7, w krajach G7 panuje silne poparcie dla potrzeby uregulowania walut cyfrowych. Ministrowie i gubernatorzy potwierdzili poparcie dla wspólnego oświadczenia grupy G7 w sprawie płatności w formie cyfrowej wydanego w październiku, dodał.

Wymienia się wiadomościami

  • Bittrex Global ogłosił, że we współpracy z DigitalAssets.AG będzie wprowadzał akcje symboliczne na swoją cyfrową giełdę aktywów. Produkt ten umożliwi inwestorom i handlowcom bezpośredni dostęp do spółek giełdowych bez konieczności korzystania z usług zewnętrznego brokera, poinformowali w komunikacie prasowym przesłanym pocztą elektroniczną.
  • W tym roku BISON, należąca do grupy Boerse Stuttgart aplikacja kryptograficzna, ogłosiła, że osiągnęła wolumen obrotu w wysokości 1 mld EUR (1,21 mld USD), podczas gdy liczba aktywnych użytkowników wzrosła o 180% do około 206 000. W ciągu kilku dni w listopadzie 2020 roku BISON ustanowił nowe rekordy w obrotach przekraczających 35 mln EUR, dodał.
  • Południowokoreańska policja postawiła zarzut oszustwa prezesowi giełdy kryptońskiej Coinbitowi i dwóm nienazwanym szefom, według Newspim. Krajowa prokuratura przygotowuje obecnie sprawę, a na jej czele stoją liczne zarzuty o manipulacje na rynku. Platforma odniosła sukces w 2020 roku, plasując się za liderami rynku Upbit i Bithumb na tegorocznych wykresach wolumenu transakcji. Jednakże, policja uważa, że kierownictwo firmy mogło próbować manipulacji na rynku przy wielu okazjach, a także mogło sfabrykować rekordy handlowe.